SON DAKİKA

Anamur Kaymakamı Kurdoğlu Makamını Öğrenciye Devretti

Bu haber 22 Nisan 2019 - 14:30 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Anamur Haberleri (AA) – Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını ilkokul öğrencisi Hayrunnisa Yıldırım’a devretti.

Anamur Şehit Hasan Kuş İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Hayrunnisa Yıldırım, sınıf öğretmeni Yakup Limon ve öğrencilerle birlikte Kaymakam Kurdoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Bayram dolayısıyla kaymakamlık koltuğuna oturan Hayrunnise Yıldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara hediye eden Atatürk’e minnet duyduklarını söyledi.

İlerde de kaymakam olmak istediğini vurgulayan Yıldırım, “Zulüm gören çocuklara yardım etmek istiyorum ve bunun için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Biz Türk çocukları olarak çok şanslıyız. Ancak, dünyadaki savaşlarda birçok çocuk öldürülüyor. Savaşların olmadığı, çocukların mutlu olduğu bir dünya istiyoruz.” dedi.

Yıldırım, daha sonra İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör’den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreninde alınacak güvenlik önlemleri ve Anamur İlçe Jandarma Karakol Komutanı Başçavuş Cem Tevfik Kayabaşı’dan da asayiş konusunda bilgi aldı.

Kaymakam Kurdoğlu da ziyaretin sonunda Hayrunnisa Yıldırım ve arkadaşlarına kitap hediye etti.

Anamur Haber kategorisinde yayınlanan bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için sayfa sonunda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.