SON DAKİKA

Lütfi Elvan, İftarda Şehit Aileleri Ve Gazilerle Buluştu

Bu haber 12 Mayıs 2019 - 21:45 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Mersin Haberleri (AA) – TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı , ’de esnafı ziyaret edip, şehit aileleri ve gazilerle iftar yaptı.

Elvan, kentte ilk olarak Klikya Nehir Derneğini ziyaret edip, dernek yetkililerinden bilgi aldı. Daha sonra merkez Akdeniz ilçesi Şevket Sümer ve Güneş mahallelerinde esnafı ziyaret eden Elvan, sorun ve sıkıntılarını dinledi.

Sonrasında Akdeniz Belediyesi tarafından şehit aileleri için Tüccarlar Kulübü’nde düzenlenen iftara katılan Elvan, şehit aileleriyle sohbet etti.

Burada bir konuşma yapan Elvan, bugünün anneler için özel ve anlamlı bir gün olduğunu hatırlatarak, Anneler Günü’nü kutladı.

Şehitlik ve gaziliğin önemine vurgu yapan Elvan, şöyle konuştu:

“Türk tarihi aynı zamanda bir şehitlik, gazilik tarihidir. Medeniyetimiz şehadet ve gaza medeniyetidir. Cumhuriyetimiz şehitlerimizin ve gazilerimizin koruduğu bir cumhuriyettir. Huzurumuz, istikrarımız şehit ve gazilerimizin sağladığı huzur ve istikrardır. Bugünkü gazilerimiz Alpaslan Gazi, Osman Gazi, Ertuğrul Gazi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan giden yiğitlerimizdir.”

Elvan, daha sonra Anneler Günü dolayısıyla şehit ve gazi yakınlarına gül dağıttı.

İftar programına, Ali İhsan Su, Milletvekili Hacı Özkan, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve çok sayıda şehit yakını katıldı.

Siyaset Haberleri kategorisinde yayınlanan bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için sayfa sonunda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.