SON DAKİKA

Silifke Halkoyunları Ekibi Kktc Yolunda

Bu haber 25 Temmuz 2019 - 11:24 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

Silifke Belediyesi Halk oyunları gurubunun, 28 Temmuz-3 Ağustos tarihleri arasında ’de düzenlenecek olan festivale katılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok yaptığı açıklamada, “28 Temmuz-3 Ağustos 2019 tarihleri arasında KKTC’de Beyarmudu Belediyesi tarafından düzenlenecek olan festivale Belediyemiz Halk Oyunları gurubu davet edilmiştir. Bizde Silifke Belediyesi olarak gurubumuza gelen bu davete katılarak hem ilçemizi, hem  ’imizi hem de ülkemizi yurtdışı festivalde temsil etmeyi hedefliyoruz. Belediye hizmetlerimizin yanı sıra ilçede sosyal ve kültürel faaliyetlere de imkanlarımız ölçüsünde destek vereceğiz. Halk oyunları sorumlumuz Sefa Özbaydağ nezaretinde 24 kişilik ekibimiz son hazırlıklarını sürdürüyor. Halkoyunları gurubumuz KKTC’de düzenlenecek olan festivalde Rusya (Başkurdistan), Fransa, Makendonya, Meksika, Endonezya ve Sırbistan’dan gelen halkoyunları gurubu ile birlikte sunacağı gösterilerle Silifke’mizin müziğini ve oyunlarını uluslararası alanda tanıtacaktır” dedi.

Silifke Belediyesi Halk oyunları gurubunun 27 Temmuz 2019 tarihinde Taşucu’ndan deniz yoluyla KKTC’ye hareket edeceği bildirildi.

 

 

Silifke Haber kategorisinde yayınlanan bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için sayfa sonunda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.