SON DAKİKA

Silifke’de Metruk Binalar Yıkılıyor

Bu haber 03 Temmuz 2019 - 11:41 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Mahallelerimizde, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları yapılan incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Silifke’de güvenlik açısından risk teşkil eden binaların yıkımı, bina sahiplerinin izni doğrultusunda Silifke Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılıyor. Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız ve vatandaşlarımızın talepleri ile tespit edip, sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi.

VATANDAŞLARDAN SİLİFKE BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR

Taşucu Mahallesi sakinlerinden Bircan Özdemir ve Yasin Teker, mahallerinde ki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, “Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. Çocuklarımız sokakta oynamaktan çekiniyordu. Bu binaların yıkılması çok iyi oldu. Silifke Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanvekilimiz Sadık Altunok’a ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Silifke Haber kategorisinde yayınlanan bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için sayfa sonunda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.