SON DAKİKA

Tarsus Üniversitesi ile GİDERİK Arasında Protokol

Bu haber 08 Mayıs 2019 - 15:55 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.

Tarsus Haberleri (AA) – Girişimci İnsan Kaynakları Derneği (GİDERİK) ile Tarsus Üniversitesi arasında öğrencilerin iş hayatına hazırlanmasına destek vermek amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

GİDEREK’ten yapılan açıklamaya göre, insan kaynakları yönetimi, markalaşma, kurumsallaşma, dijitalleşme, üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanması, öğrencilerle sektör buluşmaları gibi konuları içeren iş birliği protokolü için imza töreni düzenlendi.

Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın ve GİDEREK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Özada’nın katılımıyla iş birliği protokolü imzalandı.

Aydın, imza töreninde yaptığı konuşmada, iş birliği içerisinde üniversite kent bütünleşmesine katkı sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Özada da üniversite ile sanayi iş birliğine büyük katkı sunacağına inandıkları protokolle bir taraftan insan kaynakları alanında standartları yukarı çekmek istediklerini, diğer taraftan da üniversite öğrencilerinin iş hayatına hazırlanmalarına destek olmak istediklerini ifade etti.

 

Eğitim Haberleri kategorisinde yayınlanan bu haberimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmak için sayfa sonunda bulunan yorum alanını kullanabilirsiniz.